Fizik Tedavi

Marash Life Hospital Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Uzm. Dr. Cafer TATLIBAL ile Sorumlu Fizyoterapist Gülsüm KURT önderliğinde başarılı bir ekiple hizmet vermektedir.

Yüksek standart, güven ve güler yüzü bir araya getirmeye başaran Marash Life Hospital Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü tüm hastalara yakın ilgi göstermektedir. Hastanın ağrısını gidermek ve hastalığını iyileştirmek için aldığı eğitim doğrultusunda uygun tedaviyi ekip olarak planlayıp uygulamaktadır. Günümüz çalışma koşulları ve yaşam tarzı göz önünde bulundurulduğunda modern tıbbın hemen hemen her branşında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün önemi giderek artmaktadır.

Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Oluşum nedeni saptanır ve tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu ağrıların nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon’un uğraşı alanı olan, çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle, vücudun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya tehdit edildiği durumlarda hastaların yaşam kalitesini geliştirmek amaçlanmaktadır. Temel olarak hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi, maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğimizde Verilen Hizmetler

  • NÖROLOJİK REHABİLİTASYON: (Felç Tedavisi, Omurilik Yaralanmaları)
  • ORTOPEDİK REHABİLİTASYON: (Kırık Sekellerinin Giderilmesi, Tüm Eklem Ameliyatları, Amputasyon, Spor Yaralanmaları)
  • KAS İSKELET SİSTEMİ RAHATSIZLIKLARI: (Fibromiyalji, Miyofasiyel Ağrı, Tetik Nokta Tedavisi, Osteoporoz, Osteoartroz, Osteoartrit)
  • PEDİATRİK REHABİLİTASYON: (Serepral Palsi, Yürüme Bozuklukları)
  • SOLUNUM (Kardiopulmoner)
  • REHABİLİTASYON: (KOAH, Nefes Egzersizleri, Spastik Diyafram Problemleri)
  • KRONİK AĞRI SENDROMLARI: (Migren, Baş Ağrısı, Bel ve Boyun Ağrıları vs…)
  • BEL AĞRISI ve KORUNMASINA YÖNELİK "BEL OKULU" PROGRAMI
Uzm. Dr. Cafer TATLIBAL

Uzm. Dr. Cafer TATLIBAL

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fzt. Gülsüm KURT

Fzt. Gülsüm KURT

Fizyoterapist

Marash Life Hospital

Hastanemiz, Maremar Sağlık Hizmetleri A.Ş. sahipliğinde 05/08/2013 tarihinde Sağlık Bakanlığımızdan ruhsatlandırılarak MARASH LIFE HOSPITAL ismiyle hizmet vermeye başlamıştır.

Sosyal Ağ Linklerimiz:

BİZE ULAŞIN

Adres:
Yörükselim Mah. 12 Şubat Cad. No:11
              Onikişubat / Kahramanmaraş

Telefon: +90 344 225 95 95

BİLGİLENDİRME

Bu sitede her hangi bir tedavi yönteminden bahsedilmemektedir. Şayet bahsedilen konularla ilgili bir rahatsızlık hissediyorsanız lütfen hekiminize başvurunuz.